Voálová záclona

Jak je to s jedinečností nejen voálových záclon?

Jedinečnost je základní veličinou a součástí našeho života. Jsme k jedinečnosti stvoření.

Jsme zajímaví právě tím, čím se odlišujeme od ostatních a jedinečnost je základním kořením našich životů a vzájemného obohacení.

Stejně jako je jedinečný náš život, naše postoje, hodnoty, naše emoce a jejich prožívání, tak i stejně jedinečná je naše životní cesta. To, jaký úkol tady máme, kam směřujeme, po jaké cestě jdeme a za jakým jedinečným cílem. Jaké zkušenosti si potřebujeme za svůj život nabrat a jakým výzvám se postavíme i to jak se jich chopíme.

JSEM TÍM, ČÍM JSEM : JEDNOTLIVEC, JEDINEČNÝ A ODLIŠNÝ. Charlie Chaplin

Ztrátou jedinečnosti přicházíme o svou identitu. Jak by to asi na světě vypadalo, kdybychom byli všichni stejní? Pro mě strašná představa a co pro Vás?

V jedinečnosti nás podporuje i prostor a energie, ve kterém žijeme, bydlíme a pracujeme, protože si vše na základě naší jedinečnosti volíme a vybíráme.

Co je dnes moderní? Co bychom si měli pořídit za záclonu? Odpovím jednoduše – dejte prostor vlastní kreativitě a nadšení anebo vše zkonzultujte s citlivým odborníkem, který se naladí na váš „vesmír“ a podá pomocný vhled a inspiraci

Dnešní doba je krásná všemi těmi možnostmi, které nabízí. Někdy se však zdá, že jich je trošku příliš…

Propojení funkčnosti a praktičnosti závěsných systémů s kreativní podobou textilního materiálu, který se hodí k vám, vašemu rozpoložení a vašemu prostoru je geniálním mixem ingrediencí, který vás podpoří na vaší cestě. Pohladí vaši duši v době relaxace a regenerace doma. Podpoří vaši smyslnost, kde je jí potřeba anebo vás v práci nakopne k akčnosti, kreativitě a dodá energii. Chce to ale mnohdy odvahu a dovolit si vybrat, dát výběru prostor a nekupovat první, co se vám nabídne.

Správná volba je ideálně věcí spontánního rozhodnutí, když vidíte úžasný vzor nebo barvu, který vás prostě a jednoduše uchvátí a baví a vy víte, že on je ten pravý. Výběr by se neměl stát zoufalým shonem a nákupem čehokoli, co se namane, byť jen jako „provizorní řešení“ – to bývá pak fádní volbou za každou cenu, která neurazí, ale nenadchne …

MUSÍTE BÝT JEDINEČNÍ, ODLIŠNÍ A ZÁŘIT NA VAŠÍ VLASTNÍ CESTĚ. Lady Gaga

SPRÁVNÝ VÝBĚR MATERIÁLŮ A BAREV PRO VÁŠ PROSTOR 

 • Je stejně podstatný jako je volba slov a slovních obratů v řečnictví.
 • Je stejně důležitý jako je volba hudby k tanci, buď se čas s prostorem potká a vše zajiskří až se zatají dech anebo jen prostě splní svůj účel, ale nenadchne. 

Iva

A jaké tedy máte možnosti výběru v oblasti záclon?

Jedinečnost záclon vidím v jejich lehkosti a rozmanitosti. 

Záclony jsou materiály, které nám na oknech přinášejí pocit útulného příjemného, uklidňujícího domova. Drží nás díky své průhlednosti v trvalé kontaktu s okolím, ale zároveň nám dávají tak důležitý pocit klidu a bezpečí. Jsou prostým pohlazením a uklidněním našich smyslů a potřebným zjemněním tvrdých ostrých rysů prostoru a doby.

Mohou být lehounké jako pírko se svěžím jiskřivým pohlazením ranní rosy, husté jako nepropustná mlha přecházející v páru nad právě svěže zalitým lesem v horkých letních dnech anebo někde mezi tím vším, kdy s každým dotekem se k vám domu dostane kousek té naší krásné přírody.

Na začátku je třeba dojít k rozhodnutí, zda si pořídit záclonu přírodní, tedy tkanou za použití přírodních vláken anebo umělých.

Miluji přírodu a její odraz v přírodních materiálech je na první pohled zřetelný a neodmyslitelný, v dekoracích však i dost specifický. Přírodních materiálů je na výběr v záclonovinách méně, minimálně 90% aktuálního trhu jsou materiály tkané z umělých vláken. 

Materiály PŘÍRODNÍ:

V menší míře tedy objevíte na trhu materiály s příměsí bavlny anebo lnu. Tyto materiály jsou obvykle hustší než materiály umělé, působí však vždy velmi jemným a příjemným dojmem, jako pohlazení od babičky.

Příklady materiály přírodní:

 • po případném kliknutí na obrázek níže se ocitnete v eshopové galerii s společnosti Juuu, kde si můžete prohlédnout nejen barevné alternativy jednotlivých materiálů, ale především inspirativní fotky některých dřívějších realizací
voálová záclona
jemňounká sytější záclonovina s 50% podílem bavlny
Nettle
krásná hrubší záclona s příměsí lnu s nižší propustností a průhledností
Linn

POZOR: Nezapomeňte opomenout fakt, že následná potřebná údržba je u přírodních materiálů náročnější. Je třeba důsledně dodržovat ošetřovací symboly materiálů, protože mají vyšší srážlivost a po čištění se musí více žehlit. Jednoznačně doporučuji jejich předeprání před ušitím, čímž se zabezpečí jejich finální rozměr u dalšího praní.

Materiály UMĚLÉ:

Materiálů umělých je na celosvětovém trhu opravdu široká škála a díky vstřebávatelnosti barev mají i mnohem širší možnosti co se týče jejich designování a dalšího vzorového tvoření.

Moderní technologie v rukou šikovných rukou umožňuje zhotovit neuvěřitelně jemná polyesterová vlákna okem i hmatem mnohdy srovnatelná s přírodními a to kolikrát za použití recyklovaných plastů s minimalizací spotřeby vody.

Příklady materiály umělé:

nejjemnější a nejprůhlednější typ záclony
Tulia easy care
nejčastěji používaná
lehká a jemná voálová záclona
Top voile
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Kanton-přírodní-voál.jpg.
velmi často používaná vzhledově přírodnější alternativa voálu
Kantoner
základní typ voálové záclony s přírodnějším vzhledem a vetkanými zesílenými nitkami
Egmond
voálová záclona
základní voálová záclona s hrubším přírodně vyhlížejícím vzhledem
Maran

Příklady materiály umělé vzory tištěné:

Voálová záclona duha
krásná velmi jemná duhová záclona přecházející od smetanových po středně béžové tony
Dawn
záclona s hrubší lněnou strukturou s potiskem rostoucích listů v přírodních odstínech
Marisol
poloprůhledný ovál s krásnými plným barevnými květy
Fireflower

Příklady materiály umělé vzory vyšívané nebo leptané:

vzor vyšívaných peříček na jemné zácloně krásně zjemní prostor
Plume
výrazný vzor prolínajících se oválů v hustším i jemnějších provedení
Dina
vzor leptaného palmového listí k osvěžení prostoru
Elegante
hrubší poloprůhledná záclona ve spodní části kombinovaná s efektním děrovaným pruhem
Braida

Ač objemově, co se týče prodeje, voály jednoznačně hrají prim, mrkejte a kochejte se, kde se dá, možností jsou miliony…, protože krásná záclona, která svým vzorem a barvou padne vašemu interiéru jako ulitá, může pocházet ze zcela jiné produkce a pozvedne váš prostor v citlivé dokonalosti.

Ať už jde o materiály umělé nebo přírodní, čisťounké a jemné i vyšívané či s tištěným nebo leptaným vzorem, vždy se za nimi skrývá usilovná práce návrhářů, mistrů ve výrobě a dalších, kteří se s maximální pečlivostí snaží předat kus sebe samých, své nápady, dovednosti a schopnosti.

Mnoho lidí si svou jedinečnost neuvědomuje, ale je úžasná, tak za ni buďme vděční. Jsou to mnohdy pro nás ty nejobyčejnější a nejjednodušší schopnosti, které nám jdou přirozeně a z lehka a považujeme je za normální.

Nakládejte jedinečně i s prostorem kolem vás a tvořte si ho s radostí a nadšením právě v jedinečném provedení podle svých vlastních potřeb.

Potřebujete poradit? ZDE

ZAUJALY VÁS VÝŠE UVEDENÉ INFORMACE?

Hledáte-li podnětné informace pro tvorbu dekorací v interiéru, stáhněte si ebook zdarma zdarma zde – 5 základních klíčů k úspěšné realizaci textilních dekorací.

Nevíte jak si správně zaměřit okna pro výrobu textilních dekorací, potom Vám pomůže ebook POMOCNÍK NÁVRHU A VÝROBY TEXTILNÍCH DEKORACÍ nejen o tom jak si správně zaměřit okna, který si můžete stáhnout ZDE.

V případě, že si chcete dopřát plnou nálož inspirace a hledáte tajné fígle designérů, pak neváhejte a zainvestujte do sebe právě teď – pořiďte si placený ebook zde – Co potřebujete vědět, než si obléknete okna aneb ušetřete drahocenný čas a peníze.

Jsem mámou dvou úžasných dětí, manželkou báječného muže, nadšená cestovatelka, objevovatelka nových míst, chutí a vůní a expertka v textilních dekoracích – jejich výběru, zaměření a realizaci na míru všech interiérů. Mým královstvím je nejen svět látek, barev a designů, ale i harmonizace prostoru. Propojuji ověřené a osvědčené západní a východní techniky bydlení v jeden smysluplný konstruktivní balíček, který si otevřete přímo doma a objevíte kouzelnou, přirozenou a smysluplnou jiskru harmonizace pro Váš domov. Více než 20 let pomáhám klientům dát jejich oknům příjemný styl a eleganci a radost, pohodu a klid jejich domovům. Ráda pomohu i Vám. Pro více informací se přihlašte na můj IG profil @juuu.cz nebo FB profil @juuu anebo navštivte mé online kurzy či klub - Vědomé tvoření domova
Komentáře
 1. Poprosím rozmery záclon,a adresu kde si môžem záclony objednať.
  Ďakujem

  • Iva Drozdová napsal:

   Krásný den, milá Mária,
   záclony máme většinou v šíři 320cm a zhotovujeme dekorace přímo na míru každému prostoru.
   Tzn. že pokud si vyberete konkrétní materiál a dodáte nám rozměr, propočteme Vám hotovou dekoraci na zakázku přímo Vašem interiéru. Vybírat můžete přímo na našem eshopu http://www.juuueshop.cz
   Pokud byste potřebovala poradit, stačí mi poslat mailem pár fotek Vašeho interiéru s Vašimi případnými požadavky a já se s Vámi osobně spojím. Podrobnosti k osobním konzultacím naleznete zde: https://ivadrozdova.cz/osobni-konzultace/
   Inspiraci hledejte na mém IG či FB profilu @juuu
   krásný den
   Iva

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů