Barva roku 2024

Jupííí, jsem tu a se mnou informace k nové barvě roku a nejen to.

Co nás čeká a nemine v roce 2024, na co se připravit, s čím počítat a jak nejlépe uchopit své možnosti a kráčet životem s větší lehkostí a rozzářeným úsměvem?

Propojuji západní a východní techniky bydlení v jeden smysluplný konstruktivní balíček. Zabývám se laděním prostoru tak, aby pracovalo pro svého majitele, podpořením dobré proudící energie, poléčením případných neduhů a ukotvením záměrů.

Energie je naše síla, náš život, život všeho okolo nás. Pokud by nebyla, nebyli bychom ani my. Pro lepší pochopení celého koktejlu energií, který se okolo nás roztáčí, mluví učení Feng Shui o propojení nebe-člověk-země.

NEBE obsahuje 1/3 pomyslného koktejlu ingrediencí, které se skládají z toho, co jsme do vínku dostali díky datu a místu narození a třeba i našim předkům, druhá 1/3 v podání ČLOVĚK přimíchává ingredience z krabičky naší mysli, našich aktuálních pocitů, které prožíváme, našich aktivit s lidmi, se kterými se setkáváme a poslední třetí 1/3 dochucovadla koktejlu zvaného život, pochází z krabičky ZEMĚ, což jsou energie v prostoru okolo nás, našeho domova, naší kanceláře atp., zkrátka interiérů i exteriérů, ve kterých trávíme nás drahocenný čas.

Máme tu tedy energetický koktejl, se kterým každý z nás může a samozřejmě nemusí něco dělat. Ale proč bychom si nepolepšili, proč bychom si neudělali život šťavnatější, veselejší, zajímavější, stabilnější, proč bychom nesvítili více, když můžeme?

Protože VŠECHNO JE MOŽNÉ, JEN KDYŽ SI TO SAMI DOVOLÍME.

ROK dřevěného DRAKA, ROK 2024 začíná oficiálně v sobotu 10.2.2024 ihned po Novoluní.

 • Fakt, že jsme v roce 2020 vstoupili do nového Vodnářského období je již více než známý. Je to čas, který přeje novým technologiím, novým postupům a všeobecně podporuje jakékoli novátorské aktivity. Je třeba myslet nově, novými způsoby, snažit se inovovat a nezahnívat. Jakákoli stagnace energie a zakrnění ve starých strukturách není a nebude podporována a obzvláště ne v tomto roce.
 • Již pár let nám vládne ELEMENT DŘEVA –  V roce 2022 nám přinesl možnosti pro ZROZENÍ NOVÉHO, v roce 2023 podporoval KLÍČENÍ NOVÉHO a v roce 2024 bude podporovat ROZVOJ všeho NOVÉHO.

Pokud jste ještě nezačali, je čas se dát do pohybu a to můžete udělat podpořením jedné ze složek vašeho energetického koktejlu. Buď tedy změnou svého vlastního nastavení, setkáváním se s novými podněty a lidmi a / nebo podpořením prostoru okolo vás.

 • Co tedy nás v roce DRAKA čeká, s čím můžeme počítat a pracovat? Rok 2024 nese s sebou esenci velkých nadějí, vysokých aktivit, mocné vitální energie, ale rozhodně ne klidu.
 • Rok 2023 patřil ZAJÍCI. Když si pro začátek představíte vedle sebe zajíce a draka, je tento obrázek jasným vysvětlením energií, ve kterých se na přelomu těchto období – tudíž od listopadu 2023 do února 2024 nacházíme.
 • Je to veliký tlak přerodu z nory do veliké jeskyně. Je to střet Vesmírů drobného zvířete, kterého zajímá všechno a všude, který se však před vším ukryje ve své noře, až po majestátní usazenou silnou energii v klidu vyčkávající ve své jeskyni se silným zaměřením na cíl v případě, že mu o něco zásadního jde. Je to cesta od držení se starého a zaběhlého klidu a pohody až po jasnou volbu integrace vnitřní síly směrem k upřímnosti, jasnosti a otevřenosti bez schovávaček a příkras.
 • Proto v letošním roce budete nejen už tlačeni, ale dokonce donuceni k opuštění všeho nefunkčního a budete podpořeni v čemkoli novém. V západní astrologii toto popisuje aktuální konjunkce Jupitera s Uranem v býku a přechod planety Neptun do berana, ke kterému právě letos dochází.

Je tedy dobré dát jasný směr svým investicím a to nejen těm finančním, ale i vztahovým a pracovním, zkrátka všemu, co vám dává aktuálně smysl. Cíleně kultivovat svou energii a dávat jí jasný směr. Protože jen tak se budete moci nechat svézt na silné vlně energie Draka a nechat se jí podpořit. A není to jen tak nějaká vlna, bude větší než si dokážete aktuálně představit, ale je potřeba aktivně budovat své záměry.

 • Budou se dít velké věci, vše čemu budete věnovat energii bude mít velký potenciál a proto je nadmíru na místě si dobře rozmyslet, čemu energii budete dávat. Celý život, celý svět, i každý jeden nádech a výdech přichází ve vlnách a tak není možné si myslet, že půjde vše hladce a bude vše positivní, spolu s tím wow, vašimi úspěchy a vzestupy, nás všechny budou čekat i propady, ale pod vládou silného DRAKA budeme mít prostor je snášet s větším nadhledem a v tichosti vyčkat zase na další nádech a vzedmutí energie směrem vzhůru.
 • Z astrologického hlediska stále stoupá sluneční aktivita až do konce roku 2025, která míchá rozložením všech karet a bude znamenat velké až horlivé dění ve společnosti, veškerá aktivita země i aktivita nás lidí stoupá a graduje. Na základě toho rozhodně uklidnění žádných situací ve světě nemůže nastat. Budeme mít všichni tendence být více extrémní, více se vyhraňovat svými názory a tak se bude chovat i planeta země, která může sršet aktivitou a tak je velký předpoklad k vyšší akci sopečné činnosti i možným puklinám v zemi či zemětřesením.

Je proto dobré se vždy nejdříve zastavit, nadechnout a vydechnout, než budete horlivě následovat rozhořčený či vyburcovaný dav. Mohlo by se pak stát, že místo věnování energie / tedy investici do sebe sama, rodiny a svých vlastních cílů a projektů, se budete vydávat tam, kde nebují váš potenciál.

 • Jedním ze zásadních postavení planet v roce 2024 je Jupiter s Uranem v konjunkci v Býku. Jupiter – značí výhodné podmínky, expanzi a zbohatnutí. Uran – se vyznačuje novátorstvím, novými technologiemi. Býk – definuje hodnoty, finance, krásu a vše propsané do hmoty. Z astrologického hlediska je tedy podtržen mocný potenciál roku DRAKA na všech úrovních a ukazuje se velký potenciál podpory prostoru okolo nás.
 • Společnost začíná pomalu ustupovat od nekonečného hromadění, k uvědomění si nadbytku a hojnosti a nastupuje nový řád oprošťovaní se od zbytečností a směřovaní spíše od kvantity ke kvalitě. Postup od neohraničeného vydělávání a tvrdých struktur, k většímu užívání si toho, co nám svět okolo nás sám nabízí. Což je také vlastní drakovi. Drak se nepředře jen tak pro nic za nic, ví za čím jde a požitkářsky si užívá všeho, co se mu nabízí.
 • Posledním ze zásadních informací z aktuálního postavení planet je Neptun v Beranu. Ze soucitného období zachraňování všech a všude, bez limitů a hranic, které bylo vlastní předchozímu období v Rybách, přechází planeta Neptun do Berana. Díky této změně dochází nebo brzy dojde k vystřízlivění a přicházení o iluze. Je předpoklad probuzení celosvětové sociální nespokojenosti – může docházet k lokálním u vyhraňování se proti stávajícím strukturám a dají se předpokládat i aktivní podněty k řešení sociálních problémů v Evropě.

A JAK JE TO S BARVOU ROKU 2024?

Pojďme předchozí trošku těžší téma odlehčit barvou roku, kterou každoročně vybírá tým Pantone. Barva roku určuje módní trendy a vždy ovlivňuje design, módu, zábavní průmysl, film i životní styl. Je vybírána velmi uváženě tak, aby společensky i kulturně reprezentovala daný rok a podpořila celkové dění ve společnosti.

Vybraná barva PEACH FUZZ – volný překlad BROSKVOVÉ CHMÝŘÍ je výjimečná jemným vyzařováním tepla s moderní elegancí. Reprezentuje přirozenou krásu a lehkost. Tato barva má za úkol jemně propojit a podpořit všechny naše smysly od roztěkanosti k jednotě a integraci naší vnitřní síly a moudrosti. Světle broskvová barva v nás má evokovat touhu postarat se nejen o sebe, ale i o ostatní, je poselstvím péče a smyslu vzájemné spolupráce.

Aktuálně uzavírám své 21denní cestování po nádherném inspirativním Bali.

Fascinuje mě místní péče o domovy a o každý kousek půdy, která vůbec nesouvisí s finančním zázemím a velikostí majetku.

Je to přesvědčení, je to život ve velké vděčnosti a laskavém přístupu ke všemu, co je. Je to vřelé poděkování za tady a teď a víra, že život přináší přesně to, co je třeba. Ano, samozřejmě místní spiritualita si vybírá svou daň, ale to už je jiný příběh…

Co takhle opečovat své domovy trošku jinak? Já to dělám už roky a co vy?

 • Nemusíme kupovat hned úplně vše zcela nové, ale pokud kupujeme volme vždy cestu kvality a osobního přístupu nad kvantitou.
 • Není třeba hned bourat a vyhazovat, někdy stačí přesunout a opečovat.
 • Není potřeba následovat běžný západní konzumní život, volme si své vlastní já a osobitý přístup.

Není potřeba mít, je třeba být a tvořit. ZVOLNĚTE A ZAČNETE SVÍTIT.

 • Víte, že země je kulatá a že se stále točí a také to nestudujete.
 • Víte, že existuje gravitační síla a neřešíte, jak a kdo na to přišel.
 • Základy mnohých učení, technik i náboženství jsou založeny na komunikaci naší životní síly, tedy naší energie a energie prostoru okolo nás a letošní rok nám aktuálně dává spoustu možností a podnětů zapracovat právě na podpoře prostoru, ve kterém žijeme.

Nemusíte rozumět všemu, stačí vědět, že to funguje. Když něco funguje někomu jinému, musí to fungovat i vám, jen je třeba pro to něco udělat.

Jen to zkuste a zaručeně:

 • se vám bude lépe dýchat
 • budete lépe spát
 • podpoříte vaše vztahy
 • zasadíte semínko osobní prosperity a hojnosti
 • okořeníte si život
 • uvidíte mnohé z nadhledu
 • otevřete prostor novým možnostem
 • budete svítit minimálně o 30% více, protože přesně 1/3 vaší energie se skrývá v podpoře prostoru okolo vás

A co máte dělat?

Nechte si opečovat prostor dle energií roku DRAKA – zde.

Staňte se tvůrcem svého prostoru studiem v klubu VĚDOMÉHO TVOŘENÍ DOMOVA – zde.

Jsem mámou dvou úžasných dětí, manželkou báječného muže, nadšená cestovatelka, objevovatelka nových míst, chutí a vůní a expertka v textilních dekoracích – jejich výběru, zaměření a realizaci na míru všech interiérů. Mým královstvím je nejen svět látek, barev a designů, ale i harmonizace prostoru. Propojuji ověřené a osvědčené západní a východní techniky bydlení v jeden smysluplný konstruktivní balíček, který si otevřete přímo doma a objevíte kouzelnou, přirozenou a smysluplnou jiskru harmonizace pro Váš domov. Více než 20 let pomáhám klientům dát jejich oknům příjemný styl a eleganci a radost, pohodu a klid jejich domovům. Ráda pomohu i Vám. Pro více informací se přihlašte na můj IG profil @juuu.cz nebo FB profil @juuu anebo navštivte mé online kurzy či klub - Vědomé tvoření domova
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů