Jak nevýhodu obrátit ve svůj prospěch? aneb co s vysokými stropy

• Pachtíme se po dokonalosti, kterou nikdy nepolapíme. V momentě realizace našich snů do hmotné podoby vidíme svět pod vlivem okolností už jinak než na startu, když jsme vše plánovali a tak velmi často slýchám od svých klientů, kteří staví domy nebo rekonstruují, že by tohle příště udělali jinak a že by tamto vůbec nepoužili a že je potřeba postavit alespoň 3 domy, aby bylo vše vychytáno a byli spokojeni …

Tenhle závod nikdo nikdy nevyhraje! 🙂

„Ne dokonalost, nýbrž nedokonalost charakterizuje vesmír“

Albert Einstein

• Každá jinakost a každý zdánlivý nedostatek je možné využít pro náš prospěch. Stačí jen si chvíli hrát, nechat se inspirovat a ocitnete se ve svém vlastním ráji.

Nedávno jsem měla štěstí řešit zajímavé prostory ve starém činžovním domě v Praze. Majitelé byli trošku skeptičtí a nevěděli si rady s vysokými stropy, nicméně požadovali praktické, jednoduché a funkční řešení.

Miluji jinakost a každý interiér je pro mě výzvou. Byla mi dána do vínku prostorová představivost a maximální empatie k požadavkům a přáním klienta a tak se nám podařilo vymyslet řešení, ze kterého jsou nadšeni.

Pokud jsou v interiéru vysoké stropy, dají se jednoduše opticky snížit:

  • vodorovnými pruhy
  • co nejširší dekorací, ideálně v šíři celé místnosti
  • využitím většího širšího vzoru
  • zhotovením vysoké spodní záložky
finty pro optické snížení stropu

Textilní materiály se vyrábí v omezených výškách i šířkách a tak je nutné si poradit i s tímto technickým „nedostatkem“. Zajímavou vychytávkou je vytvoření vysoké záložky ve spodní části dekorace, kterou materiál vtipně nastavíme a zároveň tím i místnost opticky rozšíříme, tedy snížíme stropy.

Pro nastavení se nabízí široká škála možností od využití stejného typu a druhu materiálu i barvy až po materiály v různých barevných kombinacích samozřejmě vhodně barevně i materiálově sladěné … a pak se zdánlivá nevýhoda stává zajímavou zvláštností nebo vtipným doplňkem.

vysoké záložky

• Každý interiér má svou energii. Pro někoho dost nepolapitelné a neuchopitelné tvrzení. Nicméně je lehce vysvětlitelné. Prostě se někde cítíte dobře a někde jinde je Vám nepříjemně a nejraději byste utekli.

• Samozřejmě záleží jen na nás, čím prostor naplníme a kromě našich každodenních radostí a někdy i starostí, je to jednoznačně vše, čím se obklopujeme, tedy kompletní vybavení interiéru. 

Textilní dekorace nám pomáhají utlumit přebytečné ozvěny a šumy, zabezpečí nám soukromí a udělají náš domov tím pravým útulným pohlazením a útočištěm.

Pokud hledáte PIN do světa textilních dekorací, pak Vám můžu nabídnout jako řešení například můj e-book „Co potřebujete vědět, než si obléknete okna aneb ušetřete drahocenný čas a peníze“.

Jeden indický spisovatel napsal „Dokonalé štěstí je nadšení mínus očekávání“.

Vytvořte si tedy své zázemí a útočiště s nadšením a radostí a buďte hraví, ať Vás Váš domov i ve své případné „nedokonalosti“ 🙂 baví a stane se Vaším rájem na zemi a dokonalým štěstím …

Pokud máte zájem o více podnětných informací, stáhněte si ebook zdarma zde – 5 základních klíčů k úspěšné realizaci textilních dekorací.

V případě, že si chcete dopřát plnou nálož inspirace a hledáte tajné fígle designérů, pak neváhejte a zainvestujte do sebe právě teď – pořiďte si placený ebook zde – Co potřebujete vědět, než si obléknete okna aneb ušetřete drahocenný čas a peníze.

s láskou k domovu

Iva

Jsem mámou dvou úžasných dětí, manželkou báječného muže, nadšená cestovatelka, objevovatelka nových míst, chutí a vůní a expertka v textilních dekoracích – jejich výběru, zaměření a realizaci na míru všech interiérů. Mým královstvím je nejen svět látek, barev a designů, ale i harmonizace prostoru. Propojuji ověřené a osvědčené západní a východní techniky bydlení v jeden smysluplný konstruktivní balíček, který si otevřete přímo doma a objevíte kouzelnou, přirozenou a smysluplnou jiskru harmonizace pro Váš domov. Více než 20 let pomáhám klientům dát jejich oknům příjemný styl a eleganci a radost, pohodu a klid jejich domovům. Ráda pomohu i Vám. Pro více informací se přihlašte na můj IG profil @juuu.cz nebo FB profil @juuu anebo navštivte mé online kurzy či klub - Vědomé tvoření domova
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů