INSPIRACE a kde ji stále hledat?

Měla jsem v plánu zprostředkovat Vám výlet k evropskému textilnímu výrobci, ale plán, jak už se to občas stává, byl zmařen … tedy výlet v duchu „člověk míní a život mění“ :-).

Vydali jsem se s nadšením do Španělska, odkud již několik let odebíráme kilometry textilních materiálů pro naše projekty. Moc jsem se těšila na novinky v nabízených kolekcích a hlavně na prohlídku celé rodinné továrny s dlouholetou tradicí.

Byla jsem nadšená, když jsem našla dodavatele, který vyrábí krásné, inspirativní, kvalitní a zajímavé textilní materiály přímo v Evropě. Dnešní výrobní trh je v hojné míře (jak je všeobecně samozřejmě známo) přesunut na východ a bohužel i ten textilní. Je potřeba hodně odvahy a odhodlání se tomuto východnímu tlaku postavit a jsem přesvědčena, že je takovéto úsilí jednoznačně třeba ocenit.

Tedy pracovní plány jsem propojila s cestovatelskými a strávili jsme krásných pár dní v Andalusii. Bohužel počasí nám příliš nepřálo a ač v našich krajích bylo téměř letních 22 stupňů, Španělsko bičoval vítr, déšť a trošku vlezlých 15 stupňů. V místech, kde standardně zažívají sucho a horko, několik dní v kuse propršelo a v momentě naší návštěvy museli uzavřít výrobu z důvodu vyplavení výrobní a skladové plochy.

Dalo by se říci nepovedený výlet, ale opak byl pravdou. Španělé vše berou s rezervou, jsou velmi milí a vstřícní a jejich pohostinnost je úžasná.

Místo práce bylo i spousta zábavy. A kde tedy brát inspiraci?

Jsem z celého srdce přesvědčena, že je všude kolem nás. Inspirace je jako nadechnutí, nadechnutí potřebné pro každý náš další pohyb, pro každou myšlenku …

Ve Španělsku byla inspirací jednoznačně dech beroucí architektura a památky, ze kterých sálá život a energie všech těch předchozích staletí. Rytmy místního flamenca, neopakovatelný náboj chutí a vůní a kombinací vzorů a barev na každém kroku. A na počasí nezáleží, stačí se jen tak brouzdat uličkami a pozorovat, co se okolo nás odehrává – není špatného počasí, je jen špatného oblečení :-).

Mě jednoznačně inspirují nová fascinující, ale i zdánlivě obyčejná místa, zajímaví lidé, úchvatná příroda, nové chutě i vůně a to je jeden z mnoha důvodů, proč ráda cestuji. Ale inspirace přichází i v momentě úplně obyčejných momentů, každodenní procházky v lese s pejsky i v průběhu práce.

Mám úžasnou práci, která mi dovoluje užívat si pracovní chvíle v nádherných zákoutích a budovách pražského Starého Města. Mezi schůzkami se ráda procházím, v tichosti pozoruji turisty, kteří si s nadšením prohlíží krásy našeho velkoměsta.

Nicméně jako každý jiný smrtelník se i já nechám unést nedostatkem času a spoustou práce a pak už nezbývá než si udělat chvíli času a zhluboka se nadechnout …

Stačí se jen zhluboka nadechnout, chvíli mlčet a vše, co se zdálo být pod tlakem rychlého shluku okolností neřešitelné se mění v nepřeberné množství možností… a pak se objeví jemnost a hloubka každého momentu.

A jak to máte vy?

S energií 1.května – pro mě symbolu jara a lásky, jsem si nadělila vlnou inspirace dokončení dlouho očekávaného a žádaného eBooku „Co potřebujete vědět, než si obléknete okna aneb ušetřete drahocenný čas a peníze“, za což jsem velmi vděčná a věřím, že i pro Vás všechny může být inspirací.

Nový eBook je nejen vlnou nepřeberné inspirace, ale také návodem různých technických řešení a průvodcem jednotlivými textilními dekoracemi včetně mnohých realizačních fint. Pro bližší informace klikněte zde.

Přeji Vám spoustu lásky, energie a inspirace.

Iva

Jsem expertka v textilních dekoracích – jejich výběru, zaměření a realizaci na míru všech interiérů. Mým královstvím je svět látek, barev a designů. Více než 15 let pomáhám klientům dát jejich oknům příjemný styl a eleganci a radost, pohodu a klid jejich domovům. Ráda pomohu i Vám. Můj příběh najdete zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 5 základních klíčů k úspěšné realizaci textilních dekorací

    Ochutnejte dávku inspirace a usnadněte si cestu k té nejlepší dekoraci oken právě pro Vás. Stáhněte si eBook zdarma a dozvíte se základní klíče pro úspěšné řešení textilních dekorací ve Vašich interiérech díky, kterému ušetříte svůj čas!

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: