Co nám říkají barvy roku?

Co nám rok 2021 přinese můžeme pouze hádat, nechat si věštit z karet, očekávat nemožné, strachovat se z možného anebo vytvářet a vnímat možnosti a radovat se z každého dalšího dne.

Dříve jsem si říkala, proč a jak někdo prostě stanoví barvu roku? Z jakého důvodu je to zrovna oříškově hnědá, sněhově bílá anebo nebesky modrá? … a poté se všichni výrobci zblázní a plodí v těchto barvách vše, co se dá obléknout, na co se dá sednout anebo kamkoli položit.

Nejsem zastáncem trendů a nákupů ve velkých řetězcích. Ráda si počkám na „TO PRAVÉ“ s něčím navíc, s puncem elegance, kouzlem jedinečnosti a především razítkem kvality.

Pravdou však je, že po prozkoumání souvislostí se nedá nic než opět tiše přijmout fakt, že nic není náhodou. V barvách je velká síla, ukrytá energie, která ať chceme nebo ne, nás ovlivňuje.

Mnoho let sledování módních trendů, studování a naslouchání aktuálního dění ve společnosti v propojenosti s náměty měnících se energií podle učení Feng Shui a také moderní západní astrologie mohu zodpovědně říci, že tým Pantone volící barvy, má vše promyšlené a výběr je vždy odrazem aktuálního stavu společnosti a jeho směřování.

JSTE ZVĚDAVÍ JAK JE TOMU LETOS? 

Tentokrát tým Pantone zvolil hnedle barvy dvě. Což se stává zcela výjimečně!Jsou jimi základní šedá – Ultimate Grey a jasná žlutá – Illuminating.

Vybrané barvy nejsou samozřejmě žádným dogmatem, ale kdo se trošičku zajímá o nové trendy anebo se alespoň chvilku chce zabývat jinými myšlenkami než aktuálním, nebo spíš již dlouhodobým děním v oblasti koronaviru a politikaření, pak tady je kreativní prostor.

Jak už jsme psala, s těmito barvami se budete setkávat celý rok, objeví se na přehlídkových molech, v nabídce designérské tvorby i v obchodech s nábytkem a designovými doplňky.

Aktuálně zvolené barvy vás mohou podpořit ve stálosti, jistotě a klidu. Jednoznačně jsou nasměrováním k tolik potřebné sebedůvěře a podpoře vlastní sebehodnoty a vzájemného napojení. Tyto dvě barvy cítím letos jako výzvu k propojování a k propojování se. K propojování našich zkušeností, schopností, dovedností,moudrosti a našich srdcí, protože jak známo – jedno je vším a všechno je jedním…

Šedá může být sama o sobě studená a smutná, ale podpořená jasnou žlutou najednou získává energii a cit. Svítivě žlutá může působit agresivně a výbušně, avšak pomocí šedé se utlumí do přijatelné formy s nádechem vznešenosti a elegance. Jejich vzájemné prolínání a kombinace může být zábavnou hrou, která vás bude bavit.

Pohrajte si se svými domovy, vymazlete si je, ať vám je dobře, příjemně a prožíváte krásné chvíle s pocitem bezpečí, který nám všem domov jednoznačně přináší. Ať už s barvami roku 2021 nebo bez nich je domácí zázemí startovním boxem pro nás všechny. 

Jak praví několik tisíc let staré čínské učení Feng Shui –

  • 1/3 kvality našeho života závisí na tom, kde a jak žijeme, na energii prostoru, která nás obklopuje
  • další 1/3 pak na nás samotných, našich schopnostech, zkušenostech a dovednostech i vlastnostech
  • a poslední 1/3 pak na tom, co nám je naděleno „Vesmírem“

Pracujte tedy na tom, co můžete ovlivnit, tedy prostoru kolem vás a samozřejmě na sobě samých a svém rozvoji s radostí a důvěrou, že nám všem Vesmír nadělí, co právě potřebujeme.

Na vaše mnohá přání pracuji aktuálně na kurzu „Staň se designérem bytovéhotextilu“.

Tento kurz je přirozeným plynutím – po 20-ti letech úspěšné tvorby textilních dekorací pro klienty a několika žádostí na kurzy od vyhlášených designérských škol a dalších dotazů od vás, jsem se odhodlala k akci a cítím, že to bude prima jízda.

Pokud vás toto téma zajímá, budu ráda za podněty – co byste rádi měli v kurzu obsažené, jaká konkrétní témata vás napadají a jaké konkrétní otázky byste chtěli mít zodpovězeny?

Než nový projekt vznikne, jsou Vám k dispozici mé e-booky:

Hledáte-li podnětné informace pro tvorbu dekorací v interiéru, stáhněte si ebook zdarma zdarma ZDE – 5 základních klíčů k úspěšné realizaci textilních dekorací.

Nevíte jak si správně zaměřit okna pro výrobu textilních dekorací, potom Vám pomůže ebook JAK SI SPRÁVNĚ ZAMĚŘIT OKNA , který si můžete stáhnout ZDE

V případě, že si chcete dopřát plnou nálož inspirace a hledáte tajné fígle designérů, pak neváhejte a zainvestujte do sebe právě teď – pořiďte si placený ebook ZDE – Co potřebujete vědět, než si obléknete okna aneb ušetřete drahocenný čas a peníze.

Nechť Vás zdraví a láska provází dnes, zítra a celý rok.

S láskou Iva

Jsem mámou dvou úžasných dětí, manželkou báječného muže, nadšená cestovatelka, objevovatelka nových míst, chutí a vůní a expertka v textilních dekoracích – jejich výběru, zaměření a realizaci na míru všech interiérů. Mým královstvím je nejen svět látek, barev a designů, ale i harmonizace prostoru. Propojuji ověřené a osvědčené západní a východní techniky bydlení v jeden smysluplný konstruktivní balíček, který si otevřete přímo doma a objevíte kouzelnou, přirozenou a smysluplnou jiskru harmonizace pro Váš domov. Více než 20 let pomáhám klientům dát jejich oknům příjemný styl a eleganci a radost, pohodu a klid jejich domovům. Ráda pomohu i Vám. Pro více informací se přihlašte na můj IG profil @juuu.cz nebo FB profil @juuu anebo navštivte mé online kurzy či klub - Vědomé tvoření domova
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů