Barva roku 2022

Už bych to nazvala i tradicí, že si každý rok dávám na čas. Neznamená to, že chci pokoušet Vaši trpělivost anebo se jen splašeně probouzím na přelomu ledna a února, že mi ujíždí vlak s dalším číslem roku. Dnes je ta dávka inspirace o to silnější, že nastává rok Tygra, což pro výměnu energií v prostoru kolem nás je zásadní výživná změna.
 
Ale abych to vzala od začátku … vyčkávám proto, že chci pro Vás načerpat všemožné různé energie a informace. Samozřejmě i s ohledem na fakt, že mě zajímají všechny nové podněty v konfrontaci jak západní astrologie, tak i východního učení feng-shui, které se až skoro pro někoho možná zázračně shodují. Tady Vám pak úzký profil informací shrnu v jeden výživný a srozumitelný koktejl, který když správně uchopíte, je možné, že se stane Vaše vnímání barev a souvislostí v dalším roce zajímavou hrou, což je i mé přání.

VERI PERI – levandulový ráj

Cesta k novému vnímání světa vede přes opuštění stávajícího.

Tomáš sedláček

Jak již konečně ode mne víte z předchozích let, barvy roku nejsou nahodilé kombinace anebo snad barvy volené náhodným vytažením z kouzelného klobouku, ač by se někomu tak mohlo zdát. Při bližším zkoumání však zjistíte, že jde o jasnou barvu s konkrétním záměrem. Již 23 let tak volí odborníci Pantone Color Institutu po podrobném prozkoumání všech podnětů barvu roku, která nás pak celý rok nenápadně směřuje, převlečena do jednotlivých designérských kousků, na molech světa módy a ve všech všemožných odvětvích protkaných sítěmi průmyslu a obchodu.

Barva je forma energie, která každého z nás nějakým způsobem ovlivňuje. Jednotlivé vlivy se dají škatulkovat podle pocitů, které v jejich blízkosti pociťujeme a jakým způsobem nás ovlivňují. Samozřejmě můžete namítat, že každý máme nějakou barvu rádi a jinou zase méně, některé nás povzbuzují a je nám v jejich blízkosti dobře a u jiných je tomu právě naopak. Toto souvisí s naším celkovým naladěním a aktuálním přístupem k životu. Nicméně každá z barev má jasnou funkci, či chcete-li je nositelkou konkrétního záměru. A takto ovlivňují nejen každého jednotlivce, ale hromadně celou společnost. Pokud se chcete dozvědět něco více právě o barvách a nasát další podněty pro vědomé vnímání prostoru kolem nás, můžete se připojit do dalšího kurzu, který pro Vás tento rok připravuji ZDE.

Příkladem je pro nás příroda. Na jaře rozkvétá všemi barvami od všemožných druhů šťavnatých zelení až po zářivé barvy květů a vyzývá nás i vše, co je její součástí ke smysluplné aktivitě a  plnění všech plánů a předsevzetí, které jsme si dali v předchozích odpočinkových období, které nás pro změnu zvaly spíše k rozjímání a meditaci, nežli k samotnému tvoření. Když si zavřete oči, uvědomíte si, že i další jednotlivé období roku souvisí s našimi pocity a nenápadně v nás probouzí energie, kterým bychom měli naslouchat a působí na nás právě i skrze barvy, které nám svou svéráznou formou podsouvají až pod nos. Naše kořeny jsou v přírodě, i když bydlíme v bytech či domech plnými různých vymožeností doby, právě poslouchání přírody a jejích rytmů nám pomáhá žít v souladu sami se sebou a našimi potřebami.

VERI PERI – levandule

Umění se zrodilo z vnímání a pozorování přírody.

marcus tullius cicero

V loňském roce byly vybrány neobvykle barvy dvě. Byla to barva Ultimate Grey a jasná žlutá – Illuminating. Tyto barvy nás měly podpořit ve stálosti, jistotách a klidu, který jsme upřímně hodně potřebovali společně s podporou sebedůvěry a vlastní sebehodnoty. Tyto dvě barvy byly výzvou k vzájemnému se propojování, protože jak jinak nežli společně bychom mohli vše zvládnout. Vnímám, že tyto výzvy v nás stále zůstávají, tak na ně nezapomeňme a společně s dalšími novými výzvami si je zpracujme v dalších dnech tohoto roku. Nikdy není pozdě…

Grey and Illuminating
Šedá a žlutá v prostoru


 A jak je tomu tedy konečně letos? Letošní rok se ponese v duchu barvy VERI PERI.

  • Základem této barvy je barva modrá, která v nás podporuje inspiraci, spravedlnost, klid a smíření a posiluje oddanost. V interiéru se používá všude tam, kde se chcete naladit k odpočinku, moudrosti i rozjímání. Z energetického hlediska se nehodí příliš do ložnic, ale do pracoven ano.
  • Modrá barva je však v odstínu VERI PERI podpořena barvou červenou, která do všech jemných a lehkých vjemů z modré dodá zrnko odvahy a extravagance, přitažlivosti s otiskem stimulace ducha. Pokud se červená barva objevuje v prostoru, měla by být použita pouze tam, kde je žádoucí aktivita a energie, pak dokonce i zlepšuje krevní oběh a tedy pocitově zahřívá. Nicméně nevhodné použití červené může přinést neklid a způsobit i bolest hlavy.
  • A jak je na tom tedy celkově toto spojení v podání barvy VERI PERI? Barva fialová je barvou nejvyšší moudrosti, dobroty a lásky a je barvou zostřující naše city, ale pozor na její přemíru, ta by mohla vést až k psychické nevyváženosti. Díky svému velkému podílu modré ji spíše používejte tedy v místech určených pro relax či meditaci, kde bude jemně podporovat vlny Vašeho napojení.
VERI PERI 2022

Dle prognóz do nového čínského roku Tygra i nového astrologického roku nás čeká spousta nových podnětů. Momentů odpočinku a rozvážné, tvořivé práce, které bude třeba podpořit akčními aktivními rychlými akcemi, které zase rychlostí blesku bude střídat potřeba relaxu. Na každém kroku bude třeba být bdělí, ideálně se pokoušet vědomě plout s proudem a v momentě příležitosti vykonat akci. Život v rozvážnosti a moudrosti, to jsou přesně hodnoty a přednosti barvy VERI PERI, které by Vás mohly podpořit.

Energie tohoto roku nám doporučují být obezřetní a spravedlivý, nenechat se uchlácholit planými řečmi. Přistupovat kreativně a bděle k partnerství a všem vztahům, nepropadat stereotypům a osvěžit si chvíle kreativitou a tvořivostí. Plout na vlnách rozmanitosti a pestrosti a to nejen ve vztazích, ale i ve výživě, oblékání a ne méně ve svých domovech, které jsou naším útočištěm. Domov je místo, kde nabíráme energii, relaxujeme, scházíme se se svými nejbližšími a přáteli a tak si ten svůj ráj tvořte vědomě k radosti a spokojenosti.
 
Zda to jsou jenom domněnky anebo jasnozřivé předtuchy nechám na Vašich uváženích, respektive na Vašem vlastním chápání světa. Je dobré být připraven a je mou nesmírnou Vesmírnou ctí Vám předávat tímto způsobem své vhledy a pochopení.
 
Nezapomeňte na to, že barvy v interiéru se vždy ovlivňují. Pokud budete vybírat barvy v jiném interiéru, než do kterého budou finálně patřit, che to otevřenou mysl a ostříží zrak zkušeného dravce. Pokud prozatím nejste v jednotlivých tonech barev zběhlí, pak si jednoznačně zapůjčte vzorníky barev, které si prohlédnete v klidu v daném prostoru. A třeba tímto zkoušením procítíte, že právě letošní barva VERI PERI by Vás mohla na té letošní cestě podpořit.
 
Mějte krásný rok a ať už si pod tím každý představíte něco jiného, ať je zkrátka dle Vašich představ, naplněných snů a přání.
 
S láskou Iva

Hledáte-li podnětné informace pro tvorbu dekorací v interiéru, stáhněte si ebook zdarma zdarma ZDE – 5 základních klíčů k úspěšné realizaci textilních dekorací.

Nevíte jak si správně zaměřit okna pro výrobu textilních dekorací, potom Vám pomůže ebook JAK SI SPRÁVNĚ ZAMĚŘIT OKNA , který si můžete stáhnout ZDE

V případě, že si chcete dopřát plnou nálož inspirace a hledáte tajné fígle designérů, pak neváhejte a zainvestujte do sebe právě teď – pořiďte si placený ebook ZDE – Co potřebujete vědět, než si obléknete okna aneb ušetřete drahocenný čas a peníze.

Jsem mámou dvou úžasných dětí, manželkou báječného muže, nadšená cestovatelka, objevovatelka nových míst, chutí a vůní a expertka v textilních dekoracích – jejich výběru, zaměření a realizaci na míru všech interiérů. Mým královstvím je nejen svět látek, barev a designů, ale i harmonizace prostoru. Propojuji ověřené a osvědčené západní a východní techniky bydlení v jeden smysluplný konstruktivní balíček, který si otevřete přímo doma a objevíte kouzelnou, přirozenou a smysluplnou jiskru harmonizace pro Váš domov. Více než 20 let pomáhám klientům dát jejich oknům příjemný styl a eleganci a radost, pohodu a klid jejich domovům. Ráda pomohu i Vám. Pro více informací se přihlašte na můj IG profil @juuu.cz nebo FB profil @juuu anebo navštivte mé online kurzy či klub - Vědomé tvoření domova
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů